Wydział Mechaniczny - rekomenduje Kateryna Bodko

Kateryna Bodko pochodzi z Ukrainy, z miasta Chersoń. Studiuje na trzecim roku inżynierii kosmicznej. Dziś opowiada o tym, jak przygotowywała się do studiów w języku polskim i dlaczego zdecydowała się opuścić swój kraj, aby studiować na Wydziale Mechanicznym PŁ. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego postanowiłaś pokonać tyle kilometrów, by studiować na PŁ?

W Polsce jestem od dawna, spodobała mi się możliwość realizowania swoich marzeń oraz poznania innej kultury, która zdecydowanie się różni od kultury w moim kraju. Politechnika Łódzka dała mi szansę się rozwijać i pokazać swoje umiejętności. Postanowiłam, że będę studiować akurat w tej instytucji kilka lat wcześniej i małymi krokami dążyłam do celu. Najpierw wzięłam udział w lekcjach z języka polskiego w swoim kraju, później, w wieku 14 lat, stwierdziłam, że najlepszym rozwiązaniem będzie pójście do szkoły polskiej, aby jak najlepiej poznać kulturę i język tego kraju na praktyce. Teraz jestem prawie na ostatnim roku i dążę do podjęcia studiów magisterskich.

Jakie były Twoje pierwsze wrażenia, gdy zacząłeś studia na PŁ?

Zaskakujące było dla mnie to, że większość rzeczy, które mieliśmy do wykonania jako studenci, były praktyczne, co z kolei pozwoliło nam na realizację wiedzy z tematów poznanych do tej pory w teorii. Odkryłam wówczas bardzo cenną dla mnie możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne oraz ofertę Erasmusa, co jest bardzo ważne dla absolwentów uczelni, którzy poszukują pracy związanej ze swoim kierunkiem.

Dlaczego wybrałaś inżynierię kosmiczną?

Podjęcie studiów na wyjątkowym w Polsce kierunku „inżynieria kosmiczna” dało mi szansę nauczyć się takich rzeczy, jakich nie ma na innych uczelniach albo nawet w innych krajach. Jest to wielka możliwość jak dla mnie, jak dla innych studentów wykorzystać swoją wiedzę w odkrywaniu słabo do tej pory poznanego kosmosu.

Jaką pracę chciałabyś wykonywać w przyszłości?

W przyszłości zdecydowanie chciałabym powiązać wykonywany zawód z kierunkiem studiów, który ukończyłam. Politechnika zapewnia wszystko, aby móc się rozwijać oraz wykonywać naukowe badania w branży kosmicznej.